Megérkezett a szép nevű rebarbara
Ha meghalljuk a rebarbara nevet, azonnal egy gyönyörű dívára gondolhatunk. Pedig nem, a botanikából lefordított név annyit jelent: barbárok gyökere. A rebarbara gyógynövényként már 4000 éve ismert, likőrökbe is teszik, valamint gyapjút, selymet és hajat is színeznek vele. Én nagyon szeretem, ízletes kompót, lekvár készülhet belőle.
A rebarbarát kevesen ismerik itthon. Az egyik legkorábbi tavaszi évelő primőrünk egyike. A spenótfélék családjába tartozó zöldségféle levélszárát fogyasztjuk, gyümölcsként elkészítve.
Rebarbara kompót télire
Hozzávalók:
- 2 kg rebarbara
- 1 csomag vaníliás pudingpor
- 40 dkg cukor
- 2 db vanília rúd
Mossuk meg alaposan a rebarbarát, majd vágjuk másfél centis darabokra. A száráról nem kell a külső hártyát lehúzni. Tegyük egy nagy lábasba, szórjuk rá a cukrot, és tegyük bele a hosszában félbevágott vanília rudat. Főzzük körülbelül negyed órán keresztül, majd sűrítsük be hideg vízzel elkevert pudingporral. Jól forraljuk ki, majd még a forrásban lévő kompótot szedjük tisztára mosott kisebb befőttesüvegekbe.
Zárjuk le azonnal, fordítsuk fejre öt percig. Így nem kell tartósítószert használnunk az eltevéséhez. Öt perc elteltével máris szépen besorakoztathatjuk az éléskamránk polcaira. Használjuk öntetként palacsintákhoz, pitékhez, fagylalthoz vagy akár a reggeli joghurthoz.
A Lekvárosházban kapható rebarbarás temék a rebarbarás meggydzsem.
Kellemesen savanykás dzsem, ami a spenótfélék családjába tartozó rebarbara szárából készült. Eredeti vaníliával és fahéjdarabkákkal lett még izgalmasabb . Kevés cukorral készült, így a gyümölcs és a zöldség még jobban megőrizte friss ízét.
Diétás változatban is kapható!