Mediterrán gluténmentes ajándékcsomag

12 380 Ft

Leírás

Ajánljuk a mediterrán ízvilág kedvelőinek.

Kiváló, minőségi kézműves gluténmentes tészta mellé tengervízben eltett piros koktélparadicsom, és hozzá egy flakon extra szűz olivaolaj és olajbogyó, amit a salátához használhatsz fel.

 

A csomag tartalma: 

  • 2 db La Molisana gluténmentes spagetti 400 g
  • Piros Dettarini koktélparadicsom tengervízben 350gű
  • Karácsonyi fakanál
  • Olajbogyó 250 g
  • 2 db Citromos olíva olaj 100 ml
  • Nagy bevásárló szatyor

Elkészítési ajánlat!

Szeleteljünk fel két gerezd fokhagymát vékonyra, tegyük egy nagy serpenyőbe. Csorgassunk rá olívaolajat, tegyünk hozzá pár szelet chilipaprikát és két ág friss kakukkfüvet.

Hevítsük addig míg a fokhagyma sisteregni nem kezd és a forró olívaolajban kioldódik az íze. Öntsük rá a koktélparadicsom konzervet a saját levével együtt, sózzuk meg, daráljunk rá borsot, majd addig pároljuk míg a paradicsomok kezdenek besűrűsödni.

Öntsük rá a sós vízben kifőzött tésztát, tegyünk hozzá a főzőlevéből is és alaposan keverjük össze. Tálaljuk tányérokra, tetejére szórjuk rá az olajbogyókat és reszeljünk parmezán sajtot.

Keverhetünk a paradicsomszószba tonhalkonzervet, sült padlizsánt, cukkinit vagy akár gombát is. Tálalás előtt friss bébi spenótot vagy rukkolasalátát is keverhetünk hozzá.

 

A fotó illusztráció!